Akce

 

Motörhead: Clean Your Clock

MOTÖRHEAD byli vždy nejsilnější, když vyrazili na turné. Takové bylo i jejich poslední show CLEAN YOUR CLOCK. Žádný další koncert MÖTORHEAD už nikdy nebude, protože LEMMY už není mezi námi. CLEAN YOUR CLOCK je úžasně surový zvuk umělecky jedinečné a nejmocnější bestie rock’n’rollu MOTÖRHEAD. 120 min, původní znění bez titulků. 

 -------------------------------------------

Kouzelná flétna  W.A. Mozart (Teatro alla Scala Milano)

Poslední opera W. A. Mozarta byla poprvé hrána ve Vídni 30. září roku 1791 v tehdy předměstském Divadle na Vídeňce, tedy pouhé tři měsíce před jeho smrtí. Libreto k opeře napsal divadelník Emanuel Schikaneder, libreto je psáno německy. V této fantastické opeře se pohádkové a komické prvky snoubí s moudrou filozofií a symbolikou tajuplného zednářského hnutí, jehož byl Mozart členem a je jedním z nejhranějších děl světového operního repertoáru. 173 min, české titulky. 

Louskáček

Baletní představení Louskáček, které tradičně uvádí Městské kino Beroun je již neodmyslitelně spjato s dobou adventu. Jiskřivý hudební doprovod, zahrnující „Pas de deux Kláry a Louskáčka“ nebo „Valčík sněhových vloček“, je dozdoben nádhernou sváteční dekorací a podtržen strhujícími tanečními výkony členů souboru Balsoj Ballet. To vše tvoří z Louskáčka dokonalý vánoční zážitek. 150 min., mládeži přístupno.
pátek 15. prosince 2017 od 17:00

-----------------------------

pátek 1. prosince 2017

------------------

Nabucco

Nabucco je název Verdiho světoznámé opery. Své třetí operní dílo vytvořil mladý skladatel na biblický námět za několik týdnů. Premiéra této opery na zakázku impresária milánské Scaly Bartolomea Merelliho se uskutečnila 9. března 1842. V libretu Temistocla Solera Verdiho zaujal začátek žalmu 136 (137) „Va, pensiero, sull'ali dorate“ (Leť, myšlenko, na zlatých křídlech…) a inspiroval ho ke spontánní kompozici sboru, který se stal osvobozeneckou písní zpívanou po celé Itálii. Do popředí vycházejí i další témata – milostný trojúhelník Ismaela a dvou sester – Feneny a Abigail, touha po moci nebo zajímavý vývoj mocnářské postavy Nabucca. Verdimu se podařilo na biblický námět vytvořit velmi sugestivní dílo. Příběh této dramatické opery o čtyřech dějstvích se odehrává v roce 586 před Kristem. Její děj je odvozen z biblického příběhu a osvobození Židů z babylonského zajetí, ale není historickou realitou.

Opera o 4 dějstvích , zpíváno italsky,

pátek 24. 11. 2017 od 19:00

nabucco_web

-------------------

Route 66

(beseda s tvůrci)
Závěrečný díl trilogie celovečerních dokumentů o slavné americké Route 66 režiséra Tomáše Zindlera. Hlavní roli filmu převzal Zdeněk Jurásek, který se po osmnácti letech rozhodl znovu projet hlavní ulici Ameriky na kole.
8.11.2017 od 19:00
--------------------

AMADEUS

pátek 24. března od 19:00

Velkolepý historický opus. Překrásná oslava hudby Wolfganga Amadea Mozarta, jednoho z velikánů klasické hudby. A jeden z nejlepších filmů historie. Diváci tentokrát v kinech uvidí režisérský sestřih, který Miloš Forman představil na Berlinale v roce 2002.  

USA, 184 min., české titulky, přístupno od 12 let.

Městské kino Beroun Vás zve na tematický večer ve společnosti tohoto geniálního skladatele doplněný drobným občerstvením připraveným jen pro Vás.

Společenský oděv vítán.

 ------------------------------------------------------

The Rolling Stones Olé Olé Olé

čtvrtek 16. března od 18:30

Skvělá příležitost shlédnout dokumentární film o legendě jménem Rolling Stones a následně legendární koncert v Havaně, za jedno vstupné.

THE ROLLING STONES OLÉ OLÉ OLÉ!  CESTA NAPŘÍČ JIŽNÍ AMERIKOU - Unikátní dokument z loňského turné napříč Jižní Amerikou. Navštívíme členy kapely v jejich hotelových pokojích, odhalíme jejich rituály před vystoupením, nahlédneme do jejich šaten, kde zazpívají jenom pro nás. 105 min, české titulky,

THE ROLLING STONES : HAVANA MOON - Hráli už všude. S vyjímkou jediného místa. Havana Cuba. Záznam koncertu nejslavnější kapely světa ROLLING STONES. Koncertu, který zbořil všechny dosavadní rekordy. Koncertu, který byl vyvrcholením jejich jihoamerického turné. 117 min, mládeži přístupno.

 

----------------------- 

Jedné bláznivé noci v Las Vegas, na střeše Hard Rock Hotelu, přistála helikoptéra s kapelou KISS, která město zabrala pro své legendární show. Nyní, pouze v jeden večer 25. řijna, máš možnost i TY tuhle show zažít v některém ze sta kin v ČR.

Zažiješ pověstné výbuchy ohňů, potoky krve a uši drásající zvuk KISS. To vše s detaily, které můžeš vidět jenom v kině.

Nenech si ujít tohle unikátní představení!  Přidej se ke svým přátelům z KISS ARMY v celé ČR, zazpívej si hity jako "Rock & Roll All Nite" a klidně si ve svém kině zatancuj.

Zažij KISS ROCKS VEGAS.

ORIGINÁLNÍ NÁZEV:       KISS ROCKS VEGAS

DÉLKA                             115 MIN

VERZE                             KONCERT - ČÁSTEČNĚ TITULKOVÁNO

VYROBENO                     2016 USA

PŘÍSTUPNOST                PŘÍSTUPNÉ

 

 

 ------------------------------------------------------------

Hlasování o záznamu z MET je ukončené. Všem, kteří se na hlasování podíleli, děkujeme.

Nejvíce hlasů získal WOLFGANG A. MOZART: COSÌ FAN TUTTE (TAKOVÉ JSOU VŠECHNY). 

Na programu je v pátek 16. září od 19:00. 

Společenský oděv vítán, v ceně vstupného malé občerstvení.

A je to opět tady.

Na září 2016 připravujeme pro příznivce opery další uvedení filmového záznamu.

Z níže uvedeného seznamu máte jedinečnou příležitost vybrat právě to, co si nejvíce přejete v našem kině shlédnout.

1. hlasujte v anketě

2. nebo piště na kino.beroun@iol.cz.  

Nabídka pro září 2016:

WOLFGANG A. MOZART: COSÌ FAN TUTTE (TAKOVÉ JSOU VŠECHNY) 
Dirigent: James Levine
Režie: Lesley Koenig
Hrají: Susanna Phillips, Isabel Leonard, Danielle de Niese, Matthew Polenzani, Rodion Pogossov, Maurizio Muraro
Délka opery: 3 hod. 20 min. 
Italsky s českými titulky v obraze James Levine se po dlouhém očekávání vrátil do orchestřiště Met a odřídil Mozartovu operu o svádění, věrnosti a lásce. Obsazení je plné mladých pěveckých hvězd. V režii Lesleyho Koeniga se v rolích sester Fiordiligi a Dorabelly představili Susanna Phillips a Isabel Leonard, Matthew Polenzani a Rodion Pogossov ztvárnili jejich snoubence a Danielle de Niese podnikavou služebnou Despinu.
 
GAETANO DONIZETTI: L’ELISIR D’AMORE (NÁPOJ LÁSKY) 
Dirigent: Maurizio Benini
Režie: Bartlett Sher
Hrají: Anna Netrebko, Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecien, Ambrogio Maestri
Délka opery: 2 hod. 21 min. 
Italsky s českými titulky v obraze
Anna Netrebko a Matthew Polenzani v nové inscenaci jedné z nejpopulárnějších komických oper na světě v režii Bartleta Shera. Netrebko zpívá rozmarnou Adinu, Polenzani nesmělého Nemorina, Mariusz Kwiecien ohnivého seržanta Belcoreho a Ambrogio Maestri šarlatánského doktora Dulcamaru, který na scénu přináší „kouzelný nápoj lásky“. Orchestr řídil Maurizio Benini.
 
Lazebník sevillský (Il barbiere di Siviglia)
Autor: Gioachino Rossini
Dirigent: Maurizio Benini
Účinkují: Peter Mattei, Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez
Délka: 3h 11m
Díky své melodické invenci, vtipnosti a instrumentační řemeslnosti psal Rossini velice lehce. Důkazem toho je i Lazebník sevillský – vrchol Rossiniho tvorby, který vznikl za pouhé tři týdny! V Rossiniho komické opeře plné převleků je dominantní postavou mazaný Figaro, který v bláznivé historce o zamilovaném hraběti Almavivovi a jeho vyvolené Rosině poskytuje za pár zlaťáků zamilovanému páru svůj důvtip a pomoc. Dvojici milenců tvoří operní hvězdy nejzářivější – Joyce DiDonato a Juan Diego Flórez. 
 
Dcera pluku (La fille du régiment)
Autor: Gaetano Donizetti
Dirigent: Marco Armiliato
Účinkují: Natalie Dessay, Juan Diego Flórez, Felicity Palmer, Alessandro Corbelli
Délka: 2h 20m
Inscenace, jež byla  v zimě roku 2007 označena za operní událost sezóny v Královské opeře Covent Garden v Londýně. Nechte se nyní také vy oslnit brilantními koloraturami a famózním herectvím Natalie Dessay v roli markytánky Marie a rovněž výjimečnou muzikalitou Juana Diega Flóreze korunovanou suverénně zazpívaným slavným sledem vysokých „C“ v roli jejího milého Tonia.
 
Bohéma (La bohème)
Autor: Giacomo Puccini
Dirigent: Nicola Luisotti
Účinkují: Angela Gheorghiu, Ainhoa Arteta, Ramón Vargas, Ludovic Tézier
Délka: 3h 7m
Příběh lásky chudého básníka Rudolfa a mladičké švadlenky Mimì dojímá diváky snad všech světových operních domů již desítky let. V MET opět ožívá v legendární inscenaci Franca Zeffirelliho s hvězdným pěveckým obsazením ústřední dvojice – famózní sopranistkou Angelou Gheorghiu a vynikajícím tenoristou Ramónem Vargasem.
 
Carmen
Autor: Georges Bizet
Dirigent: Yannick Nezet-Séguin
Účinkují: Barbara Frittoli, Elīna Garanča, Roberto Alagna, Ted Tahu-Rhodes
Délka: 3h 40m
Jeden z nejvíce vzrušujících příběhů operní literatury – Carmen Georgese Bizeta – je slovy režiséra této nově nastudované inscenace Richarda Eyrea „o sexu, násilí, rasismu a jejich protipólu – svobodě. Je to jedno z největších uměleckých děl vůbec. Je smyslné a přitažlivé. A myslím, že by mělo být i šokující.“ Vášně tak mistrně Bizetem převedené do tónů ukazují, že skutečně „svobodná“ láska, jak ji se smrtícím účinkem požaduje hlavní hrdinka, nemůže existovat.
 
Turandot
Autor: Giacomo Puccini
Dirigent: Andris Nelsons
Režie: Franco Zeffirelli
Účinkují: Maria Guleghina, Marina Poplavskaya, Marcello Giordani, Samuel Ramey
Délka: 2h 21m
Zeffirelliho opulentní inscenace Pucciniho poslední opery je jedním z nejoblíbenějších diváckých kusů na repertoáru Metropolitní opery. Maria Guleghina se představí v titulní roli kruté čínské princezny, jejíž nenávist vůči mužům je tak silná, že všechny nápadníky, kteří neuhodnou její hádanku, nechává bez milosti popravit. Neznámého prince Calafa, který si nakonec získá její srdce a mezi jehož slavné árie patří i úchvatná „Nessun dorma“, zpívá Marcello Giordani.

 

-------------------

Hlasování o záznamu z Metropolitní opery je ukončené. 

Nejvíce hlasů získal Don Giovanni.

Výsledky:

 

Všem, kteří se na hlasování podíleli, děkujeme.

JIž nyní se můžete těšit na vítěze hlasování záznamu přenosu z Metropolitní opery Don Giovanni v pátek 11. září 2015, začátek v 19:00 hodin.

Budete mít jedinečnou možnost vidět kombinaci špičkového operního umění s nejmodernějšími technologiemi. 

Společenský oděv vítán, v ceně vstupného malé občerstvení.

Městské kino Beroun  -  pátek 19.září 2014  od 19:00

Vážení příznivci berounského kina,

mnozí z vás již netrpělivě čekají na naši nabídku nových záznamů z Metropolitní opery. 

Z níže uvedené nabídky máte jedinečnou možnost vybrat titul, který berounské kino uvede již v září letošního roku. Tedy neváhejte a pište na adresu: kino.beroun@iol.cz

Nabídka:

A. Dvorak: Rusalka
Renée Fleming se představila v jedné ze svých stěžejních rolí a zazpívala ve Dvořákově jímavé pohádkové opeře slavnou árii o měsíčku. Pod taktovkou maestra Y. Nézet-Séguina a v režii O. Schenka roli Prince ztvárnil tenorista P. Beczala a D. Zajick Ježibabu.

G. Puccini: Turandot
Opulentní inscenace Pucciniho poslední opery. Příběh kruté čínské princezny, jejíž nenávist vůči mužům je tak silná, že všechny nápadníky, kteří neuhodnou její hádanku, nechává bez milosti popravit a neznámého prince Calafa, který si nakonec získá její srdce, je jedním z nejoblíbenějších diváckých kusů na repertoáru Met.

G. Puccini: La Rondine (Vlaštovka)
Charismatická operní dvojice A. Gheorghiu a R. Alagna zhmotňuje na jevišti milostný příběh jednoho z nejpopulárnějších operních skladatelů - Vlaštovka se na operních jevištích neuvádí tak často jako jiné Pucciniho opery, zato každé její uvedení přináší publiku skvělý zážitek.

Ch. Gounod: Roméo and Juliette (Romeo a Julie)
Jedno z nejvýznamnějších operních zpracování nesmrtelného Shakespearova příběhu o milencích, jejichž lásku zabíjí zloba a nenávist znepřátelených rodin. V titulních rolích exceluje fenomenální sopranistka A. Netrebko a nejrespektovanější tenorista současnosti R. Alagna.

G. Verdi: Il Trovatore (Trubadúr)
Verdiho vášnivé drama ve vynikající režii. Toto Verdiho hudebně snad nejbohatší dílo se vrátilo na jeviště Met v podání hvězdných pěvců a pěvkyň: S. Radvanovsky, D. Zajick, M. Álvareze a D. Hvorostovského.

G. Verdi: La Traviata (Traviata)
V roli „nejslavnější dívky se špatnou pověstí“ se v Met objevila N. Dessay. Verdiho k napsání La traviaty - „zbloudilé“ dívky, jež mravně přerostla ty, kteří jí pohrdali - inspiroval slavný román A. Dumase ml. Dáma s kaméliemi.

G. Verdi: Rigoletto
Režisér M. Mayer zasadil inscenaci Verdiho slavné tragédie do Las Vegas 60. let dvacátého století. Ve svém pojetí se nechal inspirovat neformálním sdružením herců a umělců Franka Sinatry známým pod názvem Rat Pack. 

       

Městské kino Beroun v pátek 6.prosince 2013 od 19:00 uvádí záznam z Metropolitní opery

Madam Butterfly (Madama Butterfly)

Autor: Giacomo Puccini
Dirigent: Patrick Summers
Účinkují: Patricia Racette, Maria Zifchak, Marcello Giordani, Dwayne Croft
Délka: 2h 42m 
Příběh z exotického prostředí, soustředěný na dramatický osud přitažlivé hrdinky, obestřené pikantním kouzlem nepoznaného. Inscenace zesnulého filmového a divadelního režiséra Anthonyho Minghelly otevírala v Metropolitní opeře sezónu 2006/2007. Téma „svedená a opuštěná“ je staré jako opera sama a v různých modifikacích se objevuje ve všech slohových obdobích, z nichž právě romantismus z něj vytvořil fenomén.
malé občerstvení
společenský oděv vítán
vstupné 350,-Kč
Vstupenky lze zakoupit v kině nebo ve videopůjčovně (budova vedle kina)

 

Novinky

  • Nový web a zdarma díky banan.cz

    14.8.2012

    Díky společnosti www.banan.cz máme nový web a zcela zdarma. Jediné co bylo potřeba uhradit byla doména a webhosting. Což je pár korun měsíčně. :)

Panely

Panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.